Naptár
|
SÁGI FERENCNÉ (PETRÉNYI KLÁRA)magyar-orosz 1962-1967
Sági Ferencné, Petrényi Klára (Cegléd, 1934. júl. 28 – Cegléd, 2014. jan. 5) gimnáziumi tanár, szakközépiskolai igazgató 1952-ben érettségizett a Ceglédi Kossuth Gimnáziumban. 1957-ben végzett az ELTE Bölcsészettudományi Karán történelem-orosz szakosként. Először általános iskolában, majd 1962-től magyar-orosz tanár a Gimnáziumban és 1965. aug. 1 és 1967. dec. 31 között már a gimnáziumban a szakközépiskolai osztályok igazgatóhelyettese. 1968. január elsejétől az akkor átadott Április 4. Közgazdasági Szakközépiskolában tanított, majd 1977-től nyugdíjazásáig igazgató. 1991 júliusában nyugdíjba vonult. Nyugdíjasként még több évig történelmet tanított a levelező tagozaton. 2001-től pedagógiai vezetési tanácsadóként is segítette volt iskolája munkáját. 1979-ben Kiváló Pedagógus és Ifjúságért Érdeméremmel, 1986-ban a Munkaérdemrend Ezüst Fokozatával, majd 1991-ben Szolgálati Érdeméremmel ismerték el. A gimnázium Öregdiák Egyesülete tagja volt. Férje Sági Ferenc gimnáziumi tanár, leánya Sági Judit művelődésszervező. A Csengettyűs temetőben nyugszik. |
A lap 0.013 másodperc alatt készült el. |
Copyright 2026 Ceglédinfo, design by © Ceglédinfo A látogatók száma 2015.02.16-tól: 7273330 | Ebben a hónapban: 179685 | Ma: 312 | jelenleg: 1 | Statisztika |
|