Naptár
|
SÁGI JUDITÉrettségi éve: 1980 nappali tagozat d osztály
Sági Judit (Cegléd, 1962. febr. 25 - ) tanár, művelődésszervező Sági Ferenc és Sági Ferencné, Petrényi Klára leánya. A Ceglédi Kossuth Lajos Gimnáziumban érettségizett 1980-ban. Az ELTE-n szerezte meg a diplomáját. Az Április 4 Közgazdasági Szakközépiskola magyar-orosz szakos tanára 1984-től, később a Bem József Szakképző tanára, majd a Kossuth Művelődési ház programszervezője. Onnét a mozi-vezető munkakörébe ment át. 2024-ben nyugdíjba vonult. Tanári munkássága során osztályszínházi előadásokat, iskolai esteket, önálló műsorokat, diáknapokat, szalagavatókat, gólyanapokat szervezett, ünnepségeket és megemlékezéseket állított össze. Kiadványokat készített, iskolai évkönyveket, a tanulók írásait, képeit tartalmazó könyveket gondozott, iskolaújságokat szerkesztett. A fiatalok tehetségének a színjátszásban és zenében való kibontakoztatása az egész pályáját végigkísérte. A Hangtársulat és Ceglédi Zenés Színitanoda vezetőjeként évtizedeken át közreműködője volt a város és vonzáskörzete kulturális életének, de tanítványai felléptek az ország minden területén, sőt külföldön is. Művelődésszervezőként a lelke volt a Ceglédi Gigasztár nevű tehetségkutató énekversenynek. Újságírással is foglalkozott, közel negyven cikke jelent meg helyi lapokban, amelyek a város és a helyi iskolák kulturális életéhez kapcsolódtak. 2010-ben Az Alföld közepén Vallomások a szülőföldről címmel szerkesztett antológiát, melyben ceglédi és környékbeli alkotók szülőföldhöz kötődő irodalmi műveit gyűjtötte össze. 2025-ben a Képviselő-testület a „Cegléd Város Kultúrájáért” elismerő oklevél kitüntetést adományozta részére. Ruszkai Edittel megírta a Zanzibár zenekar történetét: Az igazi nevünk... Zanzibar (2009)
K. T. |
A lap 0.011 másodperc alatt készült el. |
Copyright 2026 Ceglédinfo, design by © Ceglédinfo A látogatók száma 2015.02.16-tól: 7273194 | Ebben a hónapban: 179549 | Ma: 176 | jelenleg: 1 | Statisztika |
|